Sužinokite apie kaklo skausmą

Kaklo skausmas gali pasireikšti dėl streso, įtampos ir netaisyklingos laikysenos, tad senstant gali pasireikšti dažniau. Čia mes paaiškinsime jo priežastis ir apžvelgsime, kaip galima palenvinti kaklo skausmą.

NUMALŠINKITE SAVO SKAUSMĄ

Kaklo skausmo simptomai

Kaklo sąstingis gali sukelti skausmą, kuris gali plisti į pečius, viršutinę nugaros dalį ar rankas.

Kaklo skausmas gali būti susijęs su kaklo nervų suspaudimu, dėl kurio gali būti juntamas rankų ar plaštakų tirpimas, silpnumas ar dilgčiojimas.

01

Kartu su kaklo skausmu gali pasireikšti raumenų įtampa ir spazmai bei galvos skausmas.

02

Judinant galvą, galite išgirsti ar pajusti traškėjimą ar girgždėjimą, kurį sukelia vienas į kitą trindamiesi kaulai arba raiščiai, trinantys kaulą.

03

Kaip Jus gali paveikti kaklo skausmas?

Kaklo skausmas gali tapti problema, apsunkindamas pagrindinius judesius, pavyzdžiui, galite jausti diskomfortą pasukdami galvą ar keldami pirkinių krepšius.

NUMALŠINKITE SAVO SKAUSMĄ

AR ŽINOTE?

Kaklo skausmo galite išvengti sėdėdami tiesiai - atsargiai atloškite pečius ir kaklą.¹

86 % skausmą patiriančių žmonių skauda nugarą.²

¹Neck pain and stiff neck - NHS Choices. 2017. Neck pain and stiff neck - NHS Choices. [ONLINE] Prieiga: http://www.nhs.uk/Conditions/neck-pain/Pages/Introduction.aspx [peržiūrėta: 2018 m. gruodžio mėn. 4 d.]
²GSK Global Pain Index Research 2018 - pilna ataskaita, 16 psl.

Kodėl pasireiškia kaklo skausmas? 

Kaklo skausmą gali sukelti įvairios priežastys, nuo traumos iki būklės, vadinamos osteoartritu, jis taip pat gali pasireikšti dėl streso, įtampos ar netaisyklingos laikysenos. Tai yra labai dažna problema, tačiau kaklo skausmų tikimybė didėja senstant.

Stebėkite savo laikyseną

Stebėkite savo laikyseną

Viena dažniausių kaklo skausmo priežasčių yra raumenų įtampa arba patempimas, susiję su netaisyklinga laikysena, pavyzdžiui, žiūrint televizorių ar dirbant kompiuteriu, miegant nepatogioje padėtyje arba per daug sukant ar lenkiant kaklą. Be to, kaklo raumenų įtampą gali sukelti stresas.

Nelaimingi atsitikimai ir anatominės priežastys

Nelaimingi atsitikimai ir anatominės priežastys

Kaklo skausmą taip pat gali sukelti traumos, pavyzdžiui, kaklo sužalojimas autoįvykio metu, kai atsitrenkus iš paskos važiuojančiam automobiliui Jūsų galva staigiai sujuda atgal ir pirmyn. Kita priežastimi gali būti kaklo anatomijos anomalija, pavyzdžiui, nelygiagretus kaklo slankstelių išsidėstymas (slankstelių disfunkcija). Abiem atvejais turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Ekspertų rekomenduojamas gydymas

Kaklo skausmas retai būna susijęs su sunkesnėmis būklėmis, ir jį paprastai galima palengvinti namuose. Vaistinėje galite įsigyti nereceptinių vaistų nuo skausmo, tiek geriamųjų, tiek tepamų tiesiai ant skaudamos vietos, ir tai dažnai yra geriausias būdas kaklo skausmui malšinti. Taip pat galite išbandyti šildančiąsias ar šaldančiąsias priemones, lengvus kaklo pratimus, pagerinančius judėjimą, ar koreguoti laikyseną. Tačiau jei kaklo skausmą lydi tirpimas, rankų ar plaštakų jėgos sumažėjimas ar pasireiškia "šaudantis" peties ar rankos skausmas, rekomenduojame kreiptis į gydytoją. Galite paprašyti sveikatos priežiūros specialisto, kad patartų, kokie pratimai, pavyzdžiui, tempimo ar atsargių judesių, tiktų jėgai ir lankstumui atstatyti. Jeigu skausmas nepraeina, Jūsų gydytojas gali paskirti vaizdinimo tyrimus, pavyzdžiui, rentgenografiją, magnetinio rezonanso arba kompiuterinės tomografijos tyrimus.

Paprastos skausmo priežastys

Netaisyklinga laikysena žiūrint televizorių arba dirbant kompiuteriu
Miegojimas nepatogioje padėtyje
Pernelyg stipriai sukamas ar lenkiamas kaklas
Su stresu susijusi įtampa

Susipažinkite su mūsų asortimentu

Sužinokite, kaip mūsų vaistiniai preparatai gali padėti

Susipažinkite su Voltaren vaistiniais preparatais, kad išsirinktumėte tinkamą preparatą savo skausmui malšinti.

Sužinokite daugiau

Voltaren Emulgel produktai

Sužinokite daugiau

Viskas, ką turite žinoti apie skausmo malšinimą

Čia mes Jums paaiškinsime, kaip veikia skirtingi skausmą malšinantys vaistai, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią...

Perskaitykite daugiau

Kaip veikia Voltaren?

Sužinokite, kaip Voltaren Emulgel 11,6 mg/g gelis ir Voltaren Emulgel 23,2 mg/g gelis malšina skausmą, mažina uždegimą ir greitina sveikimą.

Perskaitykite daugiau

Mankšta ir Jūsų kūnas

Sužinokite daugiau apie mankštos naudą ir tai, kaip fizinės formos palaikymas gali padėti išlikti sveikiems ir palengvinti skausmą…

¹WHO | Physical activity. 2016. WHO | Physical activity. [ONLINE] Prieiga: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs385/en/ [peržiūrėta: 2018 m. gruodžio mėn. 4 d.].

Perskaitykite daugiau