Kelių skausmo apibūdinimas

Kelio sąnarys, vienas didžiausių ir sudėtingiausių sąnarių, lengvai gali būti pažeistas, ypač bėgikams, o dėl pažeidimo gali atsirasti kelio skausmas. Čia mes Jums paaiškinsime apie tokio pažeidimo priežastis ir kaip malšinti kelio skausmą.

NUMALŠINKITE SAVO SKAUSMĄ

Kelio skausmo simptomai

Kelio sutrikimų simptomai gali būti įvairūs, priklausomai nuo priežasties ir sunkumo. Vis dėlto, dažnai pasireiškia kelio skausmas.

Staiga pasireiškiantis kelio skausmas gali būti dėl pernelyg didelio krūvio ar traumos.

01

Kelio nestabilumas ir silpnumas arba pojūtis, kad kelis tuoj išnirs, taip pat yra dažna kelio problema.

02

Kiti simptomai, kurie priklausomai nuo priežasties, gali pasireikšti: sąstingis, traškėjimo garsai, sąnario užsikirtimas ir negalėjimas ištiesti kojos per kelį.

03

Kaip kelio skausmas gali Jus paveikti?

Kelio skausmas dažniau pasireiškia senstant dėl ilgalaikio nusidėvėjimo, antsvorio (nes tai sukelia didesnę apkrovą sąnariui) arba sportavimo. Kadangi keliai yra gyvybiškai svarbūs judėjimui, dėl kelio skausmo gali tekti nutraukti sportavimą ir gali pasunkėti paprasta veikla, pavyzdžiui, vaikščiojimas ir lipimas laiptais.

Numalšinkite savo skausmą

AR ŽINOTE?

Kelio sąnarį sudaro trys kaulai, sausgyslės, sujungiančios kaulus su raumenimis, ir raiščiai, kurie stabilizuoja ir sujungia kaulus. Dvi C formos kremzlės, vadinamos meniskais, veikia kaip pagalvėlės sąnaryje, o skysčiais užpildyti maišeliai, vadinami bursa, padeda keliui sklandžiai judėti.¹

80 % žmonių, kuriems skauda, pasireiškia kelio skausmas.²

¹Knee (Human Anatomy): Images, Function, Ligaments, Muscles. 2017. [ONLINE] Prieiga: http://www.webmd.com/pain-management/knee-pain/picture-of-the-knee [peržiūrėta: 2018 m. gruodžio mėn. 4 d.]
²GSK Global Pain Index Research 2018 - pilna ataskaita, 16 psl.

Kodėl pasireiškia kelio skausmas? 

Yra daug kelio skausmo priežasčių: nuo traumų, tokių kaip patempimai, išnirimai, raiščių plyšimas ir kremzlės įtrūkimai, iki tokių ligų kaip osteoartritas, tendinitas (sausgyslių uždegimas) ir bursitas (bursos - sąnario tepalinio maišelio - uždegimas).

Sporto traumos

Sporto traumos

Sportininkai dažnai patiria kelio traumas, pavyzdžiui, jiems dažnai plyšta kelio raiščiai, sukeldami staigų kelio skausmą. Bėgiko kelis yra būklė, kuri gali pasireikšti kiekvienam daug lankstančiam kelius, pavyzdžiui, bėgant, vaikštant, šokinėjant ar važinėjant dviračiu. Tai pasireiškia skausmu aplink kelio sąnarį ir gali atsirasti dėl pernelyg didelių krūvių, traumų, kojų kaulų ar pėdų anomalijų ir silpnų raumenų.

Kitos priežastys

Kitos priežastys

Kelio pažeidimas gali vystytis pamažu, pavyzdžiui, dėl osteoartrito. Jei turite klubų ar pėdų problemų, dėl kurių pakinta Jūsų eisena, gali būti sutrikdyta darni kelių veikla ir atsirasti pažaida. Jeigu patyrėte kelio traumą, net ir nesunkią, labai tikėtina, kad panašių traumų patirsite ateityje.

Aptikite savo skausmo priežastį

Nustatykite skausmo priežastį

Raiščių traumos ar menisko (kremzlės, kuri amortizuoja ir stabilizuoja sąnarį) įtrūkimai gali sukelti skausmą kelio šoninėje dalyje. Skausmas kelio priekyje gali atsirasti dėl bursito ar kremzlės problemų. Osteoartritas gali sukelti kelio užpakalinės dalies skausmą.

Ekspertų rekomenduojamas gydymas

Priklausomai nuo kelio skausmą sukėlusios priežasties, yra keletas būdų jam diagnozuoti ir gydyti. Galite išbandyti PRICE (angl. Protect, Rest, Ice, Compress and Elevate - apsauga, poilsis, ledas, kompresai ir pakėlimas) gydymą namuose, t.y., norėdami sumažinti skausmą, saugokite kelį, leiskite jam pailsėti, šaldykite, dėkite kompresus ir pakelkite aukščiau. Taip pat galite vartoti nereceptinių vaistų nuo skausmo arba vietinio poveikio priemones nuo skausmo, kurie padės malšinti ūminį (trumpalaikį, nesunkų) skausmą ir mažinti uždegimą. Jeigu skausmas yra ilgalaikis ir sunkesnis, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas fiziškai ištirs Jūsų sąnario judrumą, taip pat apžiūrės, ar nėra patinimų, skausmingumo, matomų mėlynių ir šiltumo. Gydytojas gali rekomenduoti fizinę terapiją bei kelio įtvarus kelio skausmui palengvinti. Gydytojas taip pat gali skirti vaizdinimo tyrimus, pavyzdžiui, rentgenografiją, magnetinio rezonanso tyrimą, ultragarso tyrimą ar kompiuterinę tomografiją. Be to, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti kelius stiprinančią mankštą bei skirti vaistų, pavyzdžiui, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), padedančių malšinti skausmą ir gydyti skausmo priežastį.

Kas yra bėgiko kelis?

Sportininkai ir bėgikai dažnai patiria kelio traumas.

Bėgiko kelio simptomai:

  • skausmas už kelio girnelės ar aplink ją
  • skausmas lenkiant kelį
  • skausmo sustiprėjimas leidžiantis nuokalne ar laiptais žemyn
  • patinimas
  • kelio traškėjimas ar girgždėjimas

Gydykitės leisdami keliui pailsėti ir vartodami priešuždegiminius vaistus.

Susipažinkite su mūsų asortimentu

Sužinokite, kaip mūsų vaistiniai preparatai gali padėti

Susipažinkite su Voltaren vaistiniais preparatais, kad išsirinktumėte tinkamą preparatą savo skausmui malšinti.

Sužinokite daugiau

Voltaren Emulgel produktai

Sužinokite daugiau

Mankšta ir Jūsų kūnas

Sužinokite daugiau apie mankštos privalumus ir tai, kaip fizinės formos palaikymas gali padėti išlikti sveikiems ir palengvinti skausmą…

Perskaitykite daugiau

Kaip vartoti Voltaren Emulgel 11,6 mg/g gelį ir Voltaren Emulgel 23,2 mg/g gelį sąnarių degeneracinės ligos sukeltam skausmui palengvinti?

Osteoartritas yra dažniausia sąnarių skausmo priežastis. Čia mes paaiškinsime, kaip Voltaren Emulgel 11,6 mg/g gelis ir Voltaren Emulgel 23,2 mg/g gelis gali padėti malšinti su osteoartritu susijusį skausmą.

Perskaitykite daugiau

Osteoartrito apibūdinimas

Osteoartritas yra dažniausia artrito forma. Sužinokite daugiau apie tai, kas jį sukelia ir kaip malšinti skasumą...

¹GSK Global Pain Index Research 2018 - pilna ataskaita, 24 psl.

Perskaitykite daugiau